Masz Pytania?

Masz pytania?

Zadzwoń: 68 324 85 85

Lub skorzystaj z formularza kontaktowego dostępnego tutaj.

Klimatyzacja postojowa Jest 5 produktów.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Klimatyzacja postojowa

Wysoka temperatura podczas postojów jest odwieczną zmorą kierowców samochodów ciężarowych. Utrudnia nie tylko odpoczynek, ale również wykonanie niezbędnych obowiązków. Problem jest poważny, bo może prowadzić do problemów ze zdrowiem, a nawet stanowić zagrożenie życia. W jego rozwiązaniu nie pomagają przepisy Kodeksu Pracy, które w żaden sposób nie regulują maksymalnej wartości temperatury, w której pracownik realizuje swoje zadania. Podczas odpoczynku nie wolno korzystać z klimatyzacji samochodowej, bo wymagałoby to uruchomienia pojazdu .

Zapoznaj się z ofertą vancooler.pl, by zapewnić swoim pracownikom niezbędny komfort w kabinach TIRów podczas „pauzy”. Nasze rozwiązania pomagają również właścicielom kamperów, busów i przyczep kempingowych.

Klimatyzacja do ciężarówki - rodzaje

Urządzenia schładzające wnętrza pojazdów można podzielić na dwa rodzaje: klimatyzatory postojowe sprężarkowe i wodne. Oba rozwiązania mają za zadanie obniżanie temperatury do wskazanego poziomu.

Popularne modele sprężarkowe dodatkowo ograniczają wilgotność podczas ich stosowania. Pracują w obiegu zamkniętym i stanowią przedłużenie działania klimatyzacji pojazdu. Urządzenia montuje się zazwyczaj na dachu lub tylnej ścianie, w zależności od możliwości technicznych. Rozwiązania zazwyczaj wyposażone są w zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatorów samochodu. Istnieje możliwość takiego zaprogramowania klimatyzatora do ciężarówki, by automatycznie wyłączał się, przeciwdziałając nadmiernemu zużyciu energii.

Alternatywą dla sprężarek mogą być urządzenia oparte o wodę. By umożliwić im poprawne działanie, należy lekko uchylić okna. Klimatyzatory wodne charakteryzują się niskim poborem prądu, a co za tym idzie, dłuższym działaniem. Obniżają temperaturę powietrza w pojeździe, nie wpływając na poziom wilgotności. Dmuchawa wtłacza powietrze z otoczenia poprzez parownik, w którym zachodzi odparowanie wody. W następstwie tego procesu spada temperatura na przykład w kabinie ciężarówki.

Oba rozwiązania są bezproblemowe w eksploatacji i w dużej mierze bezobsługowe.

Klimatyzacja do ciężarówki - zalety

Sprężarkowa klimatyzacja samochodowa w wielu sytuacjach jest instalacją wręcz niezbędną. Umożliwia wypoczynek zmęczonym kierowcom ciężarówek. Zapewnia niezbędny komfort cieplny także pracownikom busów oraz rodzinom korzystającym z przyczep kempingowych. Zbyt wysoka temperatura powietrza może prowadzić do wielu poważnych konsekwencji zdrowotnych. Warto zatroszczyć się o bezpieczne warunki funkcjonowania, by uniknąć zagrożenia wynikającego z przegrzania organizmu.

Klimatyzacja postojowa jest rozwiązaniem, z którego można korzystać zgodnie z prawem. Nielegalne i karane mandatami jest schładzanie tradycyjną metodą przy uruchomionym silniku podczas postoju. Urządzenia z naszej oferty pozwalają uchronić się przed podobnymi nieprzyjemnościami - można używać ich bez żadnych ograniczeń. Zakaz spoczynku z działającym napędem wprowadza coraz więcej europejskich parkingów.

Montaż klimatyzacji postojowej do ciężarówki jest stosunkowo niedrogim procesem. Korzystanie z niej jest ekonomiczne, zwłaszcza w porównaniu ze spalaniem paliwa przez kierowców na postoju.

Klimatyzacja postojowa sprężarkowa - cena

W celu zapoznania się z cenami klimatyzacji postojowej ciężarówek, utwórz konto na naszej stronie vancooler.pl. Koszt zakupu urządzeń wyświetli się po zalogowaniu. Skontaktuj się z nami w celu poznania szczegółów na temat produktów i procesu składania zamówienia. Jesteśmy doświadczonymi specjalistami w dziedzinie regeneracji układów chłodzenia. Chętnie pomożemy Ci wybrać właściwe rozwiązanie. Naszym klientom gwarantujemy korzystne ceny i najwyższą jakość produktów.

Klimatyzacja postojowa - oferta vancooler.pl

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wszystkie niezbędne artykuły związane z klimatyzacją postojową:

  • recyrkulatory spalin,
  • chłodnice,
  • wentylatory Visco,
  • klimatyzacja postojowa,
  • akcesoria,
  • rdzenie.

Firma Vancooler to ponad 12 lat rynkowej działalności. Współpracujemy z renomowanymi producentami komponentów (np. Webasto). Zapewniamy krótki czas realizacji i dużą dostępność produktów. Zadzwoń do nas lub napisz w celu ustalenia szczegółów zamówienia i dopasowania urządzeń do swoich potrzeb. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia. Zapraszamy!